top of page

Wilson Ultra İncelemesi: Ultra ve Diğer Tenis Raketlerinin 4 Versiyonunu Karşılaştırın

Wilson Ultra tenis raketleri, oyunlarında daha fazla güç ve spin arayan single oyuncular için yapılmıştır.

Ultra, Victoria Azarenka da dahil olmak üzere birçok profesyonel tenisçi tarafından kullanılmaktadır. Birkaç farklı ağırlık ve boyutta gelir, bu da onu birden fazla beceri seviyesi için harika bir raket yapar.

Aşağıda, sizin için doğru seçim olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması için Wilson Ultra'yı inceleyeceğim ve diğer tenis raketleriyle karşılaştıracağım.Wilson Ultra Tenis Raketinin Farklı Versiyonları

Wilson Ultra tenis raketi, ağırlık ve boyut olarak değişen çeşitli versiyonlarda gelir. Aşağıda, bugün piyasada bulunan farklı Wilson Ultra raketlerinin bir listesi bulunmaktadır.


Aşağıda her bir sürümü daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.Wilson Ultra 100 İncelemesi: Bir Power Baseliner Raketi

Standart sürüm olan Wilson Ultra 100 v3 ile başlayacağız. Bu raketten beklemeniz gereken teknik özellikler ve saha performansı aşağıdadır.

Wilson Ultra 100 v3 Raket Özellikleri

Ağırlık: 300 gr. kordajsız

Kafa Boyutu: 100 inç kare

uzunluk: 27 inç

Denge: 330 mm

Kordaj Deseni: 16×19

100 inç kare kafa, kalın kiriş ve açık kordaj deseni, onu güçlü bir raket yapar. Tatlı nokta cömert ve aynı zamanda oldukça hafif bir tenis raketi, bu da salınımı kolaylaştırıyor.

Wilson Ultra'nın Artıları ve Eksileri

Diğer tenis raketlerine kıyasla nasıl performans gösterdiğine hızlı bir bakış için aşağıdaki Ultra tenis raketinin artılarını ve eksilerini görün.

Artıları

  • Tüm beceri seviyeleri için mükemmel güç odaklı raket

  • Temelden kontrol eden oyuncular için harika

  • Hafif ve salınımı kolay

  • Yer vuruşlarına güç ve sağlam spin ekler

Eksileri

  • Sert çerçeve rahatsız edici olabilir

  • Volelerde veya dokunmatik şutlarda harika değil

Ultra 100 Raket Güce Öncelik Veriyor

Bu tenis raketi ile Wilson, güce öncelik verdi.

Çok sert salınımdan baseline çizgisinden zemin vuruşlarınızda derinlik oluşturmayı kolay bulacaksınız. 100 inçlik kafa boyutu, ona geniş, affedici bir tatlı nokta verir, böylece hem forehand hem de backhand zemin vuruşlarında rahat hissedersiniz.

Ultra aynı zamanda tempoya katkıda bulunan daha sert bir rakettir. Servislerinizde de gücü artırmanıza yardımcı olacaktır.

Ultra 100, Topspin Oluşturmaya Yardımcı Olur

Wilson Ultra, açık (16×19) kordaj deseni nedeniyle topunuza spin de katacaktır. Raket hafif olduğu için, bol miktarda raket kafası hızı üretebilecek ve dönüş potansiyeline daha fazla katkıda bulunabileceksiniz.

Bu, Ultra'yı daha fazla topspin ile vurmayı öğrenen orta seviye oyuncular için harika bir tenis raketi yapar . Ayrıca taban çizgisinden oynamayı ve büyük forehand veya backhand vuruşları yapmayı seven insanlar için de harikadır.

Wilson Ultra, Vole veya Savunma için Harika Değil

Wilson Ultra, vole veya hıza karşı savunma için harika bir raket değildir. Hafif olduğu için en gelişmiş tenis raketlerinin stabilitesine sahip değildir .


Tenis topunu genellikle tempoya karşı olan merkez dışına vurursanız, raket dengesiz hissedecek ve bu da topu oyunda tutmayı zorlaştıracaktır. Daha hızlı servislere karşı return de zor olabilir.

Ultra, Daha Az Esnek Bir Tenis Raketidir

Bu raket, oyununuza güç katmaya yönelik olduğundan, diğer Wilson tenis raketlerinin konfor düzeyine veya esnekliğine sahip değildir. Temas halinde, top çok uzun süre tel yatağında kalmış gibi gelmiyor.

Çerçevenin hafif yapısıyla birlikte sertliği nedeniyle tenisçi dirseğine sahip kişiler için pek uygun değildir.Wilson Ultra'nın Diğer Sürümlerini İnceleme

Ultra'nın diğer sürümleri, daha düşük beceri seviyesindeki oyuncular için daha iyidir.

Ultra 100L v3

Ultra 100UL

ultra 108

280 gr. Ultra'nın daha hafif bir versiyonu . Kordajsız

​Sadece 260 gr. ile en hafif versiyon . Kordajsız

​Sadece yeni başlayanlar için.

Yeni başlayanlar veya becerilerini geliştirmekte olan genç oyuncular için daha iyi.

​Bu, çok hafif bir şeye ihtiyacı olan insanlar için başlangıç ​​seviyesindeki bir tenis raketidir .

Fiziksel olarak güçlü olmayan veya çok fazla spor yapmayan oyuncular için.

​Daha hafif bir raket tercih eden orta seviye yetişkinler de bu versiyonu kullanabilir.

​Çoğu yeni başlayan yetişkin 100 veya 100L kullanmalıdır.

108 inç kare kafa boyutuna sahiptir, bu da tenise yeni başlayanlar için onu çok bağışlayıcı kılar.

Wilson Ultra'ya En İyi Alternatifler

Aşağıda Wilson Ultra'ya benzer birkaç tenis raketi bulunmaktadır.

  • Head Extreme – Güç odaklı başka bir raket olan Head Extreme, Ultra'dan daha yüksek düzeyde konfor ve daha iyi bir his sunar.

  • Babolat Pure Drive – Bu raket, Ultra'dan daha fazla kontrol ve daha iyi konfor sunar, ancak yine de güçlü bir çerçeveye sahiptir.

  • Babolat Pure Aero Ultra'ya göre daha spin dostu bir alternatif olan bu raket, büyük, ağır yer vuruşlarına sahip oyuncular arasında popüler bir seçimdir.Wilson Ultra ile Oynama Deneyimim

Wilson Ultra 100 v3 ile birkaç hafta boyunca birkaç kez oynadım.

Raketin salınımı çok kolaydır. İyi bir topspin ile sahanın derinliklerinde topa zahmetsizce vurabileceğimi hissettim. Ancak, topla biraz merkezden temas ettiğimde raket bana dengesiz geldi. Backhand'im daha zayıf ve özellikle hızlı tempoya karşı savunmada temiz temas kurmadığımda bazen uzun süre ıskalıyordu.

Servis yaparken, Wilson Ultra spin yaratmayı kolaylaştırdı. Harika kick servisler ve slice servisler yapabildim. Yine de çok hafif olduğu için, doğruluğumun biraz kapalı olduğunu hissettim.

Returnlerde ve volelerde Ultra, sert vuruşlu toplara karşı ihtiyacım olan dengeden yoksundu. Yeni başlayanlar ve daha düşük seviyeli orta seviye oyuncular için bu bir sorun olmamalı.

Aslında Head Extreme tenis raketini Ultra'ya tercih ederim . Yine de mükemmel güç sağlarken benim için daha iyi bir his ve kontrole sahipti.


Volelerle iyi temas kurduğumda, iyi kontrol ve derinlikle şut atabildim. Ancak, topa daha sert vuran gelişmiş (USTA 4.5+) oyuncularla oynarsanız, volelerinizi kontrol etmekte sorun yaşayabilirsiniz.

Wilson Ultra'yı test ettikten ve inceledikten sonra, başlangıç ​​seviyesinden orta seviyeye kadar oynamayı seven oyuncular için harika bir raket olduğunu düşünüyorum. Raket, tek oyuncuların puanı güç, derinlik ve spin ile kontrol etmesine yardımcı olabilir.27 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page