top of page

Wilson Pro Staff İncelemesi: 4 Modeli Karşılaştırın (Federer Raketi Dahil)

Wilson Pro Staff tenis raketleri, profesyonel ve ileri düzey tenisçiler tarafından onlarca yıldır kullanılmaktadır.

Aşağıda, oyununuz için doğru tenis raketi olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması için Wilson Pro Staff'ın en son sürümünün incelemesi mevcut. İlk olarak, Wilson Pro Staff'ın farklı modellerini göreceksiniz. Ardından, Pro Staff'ı seçmesi gereken tenisçi türü de dahil olmak üzere raketin sahadaki performansını tartışacağız.
Wilson Pro Staff Tenis Raketinin Çeşitli Versiyonları Mevcuttur

Wilson Pro Staff raketi, ağırlık olarak farklılık gösteren farklı versiyonlarda ve birkaç başka özellikte gelir.

Aşağıda, mevcut farklı Wilson Pro Staff tenis raketlerinin bir listesi bulunmaktadır.

Wilson Pro Staff Raket Özellikleri

En popüler model Pro Staff 97 v13'tür. İşte bu raketin özellikleri.

Ağırlık: 357 gr. (Kordaj çekilmiş ağırlığı)

Kafa Boyutu: 97 inç kare

uzunluk: 27 inç

Denge: 320 mm

Kordaj Deseni: 16×19

Bu, kontrol ve his için tasarlanmış nispeten ağır bir tenis raketidir. 16×19 kordaj deseni, zemin vuruşlarınızda bol miktarda spin oluşturmanıza veya Federer gibi slice backhand yapmanıza olanak tanır.

Kafa genişliği, kontrole yardımcı olan birçok modern raketten daha dardır. Wilson'ın karbon teknolojisi, bu raketin hissini ve konforunu da artırır.

Wilson Pro Staff'ın Artıları ve Eksileri

Diğer tenis raketlerine kıyasla nasıl performans gösterdiğine hızlı bir bakış için aşağıdaki Pro Staff tenis raketinin artılarını ve eksilerini görün.

Artıları

 • Harika gelişmiş kontrol odaklı raket

 • Ağır çerçeve, volelerde ve hıza karşı savunmada mükemmel denge sağlar

 • Çok hassas his, ağın etrafında dokunmaya yardımcı olur

 • Spine kolay erişim

 • Gelişmiş bir raket için filede iyi yol tutuşu

 • Temas halinde rahat

Eksileri

 • Yalnızca ileri düzey oyuncular için

 • Küçük tatlı nokta

Diğer Üç Pro Staff Raketi Ağırlığa Göre Değişir

Diğer üç Pro Staff sürümünün ağırlığı farklıdır. İşte Pro Staff RF97, Pro Staff 97L ve Pro Staff 97UL için teknik özellikler.


Pro Staff RF97

Pro Staff 97L

Pro Staff 97UL

357 gr ile 97 v13'ten daha ağır.

​306 gr ile 97 v13'ten daha hafif.

283 gr ile 97 v13'ten daha hafif.

Bu, istikrar ve güç ekler.

Bu sürüm daha az kararlılık ve güç sunar.

Hafif ve salınımı kolay.

Daha az manevra kabiliyetine sahiptir.

Salınım daha kolay.

Kontrolü korur.

Yalnızca ileri düzey oyuncular için.

Daha hafif bir raket tercih eden orta veya ileri seviye oyuncular için harika.

Yeni başlayanlar, orta seviye oyuncular veya hafif bir raket ihtiyacı olan gençler için harika.

Wilson Pro Staff 97 V13 Kort Performansının İncelenmesi

Aşağıda, diğer tenis raketleriyle karşılaştırması da dahil olmak üzere, Pro Staff'ın kortta nasıl performans gösterdiğini göstereceğiz.

Pro Staff, Kontrol İçin Mükemmel Bir Rakettir

Gelişmiş oyuncular için diğer en iyi tenis raketlerinden bazıları ile karşılaştırıldığında , Pro Staff harika bir kontrole sahiptir. Raketin dar çerçevesi ve daha küçük kafa boyutu, topu sahada hassas bir şekilde hareket ettirmenizi sağlar.

Tek oyuncular, Pro Staff ile vuruşlarının, volelerinin ve returnlerinin daha doğru olduğunu görecekler. Açık 16×19 kordaj deseni ile yine de iyi bir spin oluşturabilirsiniz.

Çiftler oyuncuları, Pro Staff'un kontrolüne, hissine ve dokunuşuna bayılacak. Daha isabetli yaylım ateşi ve daha iyi atışlar yapabileceksiniz.

Pro Staff Çok Dengeli Bir Tenis Raketidir

Pro Staff bugün piyasadaki diğer raketlerin çoğundan biraz daha ağır olduğu için daha stabil bir seçenektir.

Çerçevenin arkasındaki teknoloji de stabiliteye yardımcı olur. Bu, merkezden vurduğunuz herhangi bir şutun, genellikle daha fazla güç odaklı raketlerle gelen şok geri bildirimine sahip olmayacağı anlamına gelir. Stabilite, topun sahada kalmasına da yardımcı olur.

Pro Staff, hızlı tempolu tenis için mükemmeldir. Gelişmiş oyuncular, sert vuruşlu topları sağlam ve istikrarlı bir hisle kontrol edebilecek ve yönlendirebilecek. Ayrıca bu raket, bu kadar ağır bir çerçeve için harika bir manevra kabiliyetine sahiptir.

Returnlerde ve volelerde, Pro Staff çok bağışlayıcıdır. Hafif vuruşlarda bile raket başı topu delip geçecektir.

Pro Staff , Güçten Eksik Daha Gelişmiş Bir Rakettir

Pro Staff, kesinlikle kendi gücünü üretebilen oyuncular için bir rakettir. Temel vuruş derinliği ve servis gücü, Pro Staff ile kolay elde edilmez.

Çok hızlı tempolu tenis oynayan ve topa sert vuran ileri düzey oyuncular, kontrol, istikrar ve konfor kombinasyonu için Pro Staff'u beğeneceklerdir.

El-göz koordinasyonu iyi olan ve nispeten güçlü/atletik olan orta seviye oyuncular Pro Staff 97L'yi düşünebilir.

Yeni başlayanlar için farklı bir Wilson raketi seçmelerini tavsiye ederim. İki harika seçenek için Wilson Clash incelememizi veya Wilson Ultra incelememizi okuyun .

Wilson Pro Ekibine En İyi Alternatifler

Aşağıda, Wilson Pro Staff'a benzer birkaç tenis raketi bulunmaktadır.

 • Head Prestige – Daha güçlü, gelişmiş bir raket olan Prestige, Pro Staff ile aynı spini sunmaz, ancak mükemmel stabilite ve kontrol sağlar.

 • Wilson Blade - Bu Wilson raketi, Pro Staff'dan biraz daha büyük, daha bağışlayıcı bir çerçeveye sahiptir ve onu orta seviye oyuncular için harika bir alternatif haline getirir.

 • Head Radical – Pro Staff'dan biraz daha güç odaklı bir raket olan Head Radical, yine de iyi kontrol ve konfor sağlar. Ayrıca salınım biraz daha kolay.

 • Babolat Pure Strike – Bu raket, Pro Staff'dan daha iyi güce ve spine sahiptir, ancak temas halinde olduğu kadar hassas veya rahat değildir.Wilson Pro Staff 97 v13 ile Oynama Deneyimim

Birkaç antrenman seansı ve rekabetçi tenis maçları için Wilson Pro Staff 97 v13 ile oynadım. Wilson Pro Staff ile vururken iki şeyi çok çabuk fark ettim.


Profesyonel Çerçevenin Kontrolünü, Hissini ve Dokunuşunu Sevdim

Topu sahada neredeyse istediğim her yere yerleştirebildim. Raket harika bir his ile temas halinde çok rahat hissettirdi, tenis topunu ve rakibimi kolaylıkla yönlendirebilir ve hareket ettirebilirmişim gibi görünüyordu.

Düşürme şutlarım ve kısa açılarım, normal oyunuma kıyasla son derece hassastı (genellikle Head Graphene 360 ​​Speed ​​Pro'yu kullanırım).

Pro Staff Kararlılığı Tempoya Karşı Savunmama Yardımcı Oldu

Fark ettiğim ikinci şey, Wilson Pro Staff'ın ne kadar kararlı olduğuydu.

Sert vuruşlu yer vuruşlarında voleyle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Merkezden biraz uzakta temas kurduğumda bile, top yine de iyi bir doğrulukla içeri girmeyi başardı.

Pro Staff ile file etrafında yarım vole özellikle kolaydı. Raketi topun önüne geçirmem gerekiyormuş gibi hissettim ve tüm işi o yapacaktı. Top filenin üzerinde alçakta kaldı ve hızlı bir şekilde hücuma geçmeme izin verdi.

Büyük sunuculara karşı geri dönmek de güzel bir bonus oldu. Backhand veya forehand tarafımı uzatabilir ve yine de rakibe sağlam bir return yapabilirim. Yine, hafif kusurlar bile ağı aşıp sahada kalıyordu.

Stabilite, sert vuruşlu topları savunmayı çok daha kolay hale getirdi. Pro Staff, puanı koymama ve kolaylıkla ağı geçmeme izin verdi.

Pro Staff’dan Derinlik ve Güç Bulamadım

Bu raketle oynamanın tek dezavantajı güç eksikliğiydi.

Yer vuruşlarımda derin olan topa kolayca vuramadım ve servisim kesinlikle normalden daha yavaştı.

Çoğunlukla çiftler oynuyordum, bu yüzden bu raketin mükemmel olduğu ağa mümkün olduğunca çabuk ulaşmaya çalıştım.

Wilson Pro Staff'u test edip inceledikten sonra, kendi gücünü kolayca yaratabilen üst düzey orta ila ileri düzey oyuncular için tavsiye ederim.

Pro Staff'a sadık kalsaydım, servis atmadığım 3 maç için (çiftler) seveceğimi düşünüyorum. Ancak servisimde çok fazla doğal güç üretemediğim için kaçırdığım returnlerden bedava puan almakta zorlandım.
41 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page