top of page

Babolat Tenis Raketleri

Babolat, son birkaç on yılda giderek daha popüler bir tenis raketi markası haline geldi. Düzinelerce profesyonel tenisçi, Babolat raketlerini ve diğer tenis ekipmanlarını kullanıyor .

Babolat, üç farklı tenis raketi modeli yapar ve her modelin içinde birkaç varyasyon vardır. Bu kafa karıştırıcı olabilir, ancak aşağıda bunu basitleştireceğiz, böylece yeteneğiniz ve oyun tarzınız için en iyi Babolat tenis raketini anlayabilir ve seçebilirsiniz.

Babolat tenis raketlerinin üç modeli Pure Drive, Pure Aero ve Pure Strike'dır. Aşağıda her bir modeli kısaca gözden geçireceğiz.

Babolat Pure Drive Babolat Pure Aero Babolat Pure Strike

Güç için en iyisi
Spin için en iyisi
Kontrol için en iyisi

Babolat Pure Drive İncelemesi: Her Beceri Seviyesi için En İyi Güç Raketi

Babolat Pure Drive , dünyanın en popüler tenis raketlerinden biridir.

Herhangi bir beceri seviyesi için güç üretme kabiliyeti nedeniyle piyasadaki en iyi tenis raketidir. Yeni başlayanlar ve hatta profesyonel tur oyuncuları Pure Drive'ı kullanır.

Servis ve yer vuruşlarında baseline çizgisinden daha fazla güce ihtiyaç duyan tekler oyuncuları için Pure Drive'ı öneriyoruz.

Çok fazla kontrol veya histen de ödün vermez. Kontrol açısından Pure Strike kadar yüksek puan almasa da, böylesine güçlü bir tenis raketi için harika bir spin ve kontrol kombinasyonu sunuyor. Ayrıca nispeten hafif ve kullanımı kolaydır, bu da onu vole için fileye giren çiftler oyuncuları için iyi yapar.

İşte Babolat Pure Drive'ın farklı modelleri:

 • Pure Drive 2021 – En son model.

 • Pure Drive Tour – Daha fazla denge ve güç için biraz daha ağır raket.

 • Pure Drive Plus – Daha fazla kaldıraç ve ekstra dönüş için 0,5 inç daha uzun.

 • Pure Drive VS – Ekstra kontrol için daha küçük kafa boyutu (98 inç).

 • Pure Drive Lite – Başlangıç ​​veya orta seviye oyuncular için hafif sürüm.

 • Pure Drive 110 – Yalnızca yeni başlayanlar için büyük kafa boyutu (110 inç).


Babolat Pure Aero İncelemesi: Maksimum Spin Yaratın

Babolat Pure Aero, tenis topuna dünyadaki neredeyse herkesten daha fazla dönüşle vuran Rafael Nadal tarafından ünlendi. Babolat Pure Aero tam olarak bunun için tasarlanmıştır.

Bu raket, çoğu beceri seviyesi için de harikadır. Havayı kesmek ve raket kafa hızını artırmak için aerodinamik çerçeve tasarımına sahiptir. 100 inç kare çerçevesi ve açık kordaj deseni, onu bağışlayıcı, spin dostu, ancak güçlü bir raket haline getirmeye yardımcı olur.

Yer vuruşlarına ve servis atışlarına ek spin ve güç isteyen tekler oyuncuları için Pure Aero'yu öneriyoruz.

Tüm bu spine ve güce öncelik vermek için Babolat'ın kontrolü ve hissi feda etmesi gerekiyordu. Bu raket, voleler veya fileye girmeyi seven çiftler oyuncuları için pek uygun değildir.

İşte Babolat Pure Aero'nun farklı modelleri:


Babolat Pure Strike İncelemesi: Daha Fazla Kontrol İçin Dengeli Bir Raket

Babolat Pure Strike gelişmiş tenisçiler için giderek daha popüler bir raket haline geliyor. ABD Açık Şampiyonu Dominic Thiem tarafından kullanılan bu raket, tüm Babolat tenis raketleri arasında en fazla kontrolü sunar.

98 inç kare kafa ve daha dar kiriş, bu rakete Pure Drive ve Pure Aero'dan daha iyi bir his ve kullanım sağlar. Babolat'ın Pure Strike için kullandığı teknoloji, darbenin bir kısmını emerek rahatlığa yardımcı olur. Bu, biraz güç ve tepki verme yeteneğini feda eder, ancak dokunma ve hissetmeye yardımcı olur.

Kendi gücünü yaratabilen ve daha iyi kontrol ve his sunan bir şeye ihtiyaç duyan oyunculara Pure Strike'ı öneriyoruz. Yer vuruşlarında, spinlerde ve volelerde hassasiyet için mükemmeldir.

Gelişmiş oyuncular, Pure Strike'ın 98 inçlik bir çerçeve için hala yeterli güce ve dönüşe sahip olduğunu, ancak Pure Drive ve Pure Aero ile karşılaştırıldığında daha fazla stabiliteye sahip olduğunu görecekler. Bu, yeni başlayanlar veya düşük seviyeli orta seviye oyuncular için bir raket değil, ancak aşağıdaki pazar için modeller yapıyorlar.

İşte Babolat Pure Strike'ın farklı modelleri:

 • Pure Strike 16×19 – En popüler model. 98 metrekare inç.

 • Pure Strike 18×20 – Daha da fazla kontrol için yoğun ip deseni. Dominic Thiem tarafından kullanılan versiyon.

 • Pure Strike Tour – Daha fazla denge ve güç için biraz daha ağır raket.

 • Pure Strike 100 - Daha büyük tatlı nokta, ekstra dönüş için daha büyük kafa boyutu. Orta seviye oyuncular için harika.

 • Pure Strike Team – 100'ün daha hafif versiyonu. Orta seviye oyuncular için harika.

 • Pure Strike EVO – Daha büyük kafa boyutu (102 inç) ve daha ucuz bir versiyon. Yeni başlayanlar için en iyisi.

Sizin İçin En İyi Babolat Tenis Raketini Seçmek

Beceri seviyenize ve oyun tarzınıza uygun bir tenis raketi seçerken, en çok hangi alanlarda yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünmelisiniz.

Atletik, fiziksel olarak güçlü bir yetişkinseniz, büyük vuruşlara sahipseniz, muhtemelen güç konusunda yardıma ihtiyacınız yoktur. Bununla birlikte, hafta sonları eğlenmek için oynayan ve kompakt bir salınım olan bir USTA 3.5 tenis oyuncusuysanız, ek güce sahip bir raket tam olarak ihtiyacınız olan şeydir.

Pure Drive, Babolat'ın en iyi genel tenis raketidir. Herhangi bir beceri seviyesinde çok çeşitli oyuncular için çalışır. Ancak, kontrol konusunda daha fazla yardıma ihtiyacınız olacağını biliyorsanız, Pure Strike en iyi raket olacaktır. Puanı kontrol etmek için daha fazla spin yaratmak isteyen orta ve ileri seviye oyuncular için Pure Aero en iyi rakettir.

Seçeceğiniz Babolat raketi oyununuza özel olmalıdır. Daha fazla tenis raketi için aşağıdaki incelemelerimize ve satın alma kılavuzlarımıza göz atın.59 görüntüleme0 yorum

Commenti


bottom of page