top of page

Babolat Pure Drive İncelemesi – 2021 Modeli

Babolat Pure Drive tenis raketini ilk çıktığından beri hem profesyonel hem de eğlence ve hobi amaçlı tenisçiler çok sevmiştir. Pure Drive'ın gücü, hissi ve kontrolü rekabetçi oyunculara uygundur, büyük tatlı noktası ise gençlerin, yeni başlayanların ve orta seviye oyuncuların oyunlarını öğrenmelerine ve hızla geliştirmelerine yardımcı olur.

Bu Babolat Pure Drive incelemesinde, Babolat'ın en çok satan raketini inceleyeceğiz ve farklı Pure Drive modelleri arasındaki farkları inceleyeceğiz.

En yeni 2021 Babolat Pure Drive'ın teknik özelliklerini gözden geçirelim.

Ardından, spin, güç, kontrol, konfor, his ve daha fazlası açısından piyasadaki diğer en iyi tenis raketleriyle nasıl karşılaştırıldığını ele alacağız .

Bu incelemenin sonunda, bu raketin sizin için uygun olup olmadığını ve Pure Drive'ın sizin için en uygun modelini nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz. 

Babolat Pure Drive 2021 Teknik Özellikleri

2021 Pure Drive'ın teknik özellikleri önceki modellerle benzerlik gösteriyor. Aşağıda özellikleri görebilirsiniz, ardından her bir öğenin avantajlarını ve dezavantajlarını öğreneceksiniz.

Ağırlık: 300 gr. gergin

Kafa Boyutu: 100 inç kare

Uzunluk: 27 inç

Sertlik: 71

Denge: 330 mm

Kordaj Deseni: 16 x 19

Babolat Pure Drive grafitten yapılmıştır ve 300 g. ağırlığıyla diğer en iyi raketler arasında yolun ortasında yer alır.

100 inç kare kafa ile, tüm beceri seviyeleri için harika bir seçenek haline getiren daha büyük bir tatlı nokta vardır . Raket, single oyuncular ve baselinedan çok fazla vuruş yapan insanlar için harikadır.

330 mm'lik bir denge noktasına sahip standart 27 inç uzunluğundadır, bu da onu hafif ve salınımını kolay hale getirir.

71 sertlik derecesi, kulüp veya eğlence amaçlı oyuncular için birçok raketten biraz daha az esnektir. Ancak Babolat, konfora yardımcı olmak için 2021 için bazı yeni teknolojiler uyguladı.

Babolat raket incelemelerimizde Babolat'ın diğer seçenekleri hakkında bilgi edinin .

Pure Drive, Bol Spin Yaratmanıza Yardımcı Olur

Babolat, spini vurgulayan raketler üretmesiyle tanınır. Pure Drive'ları, topspin veya slice vuruşlarını öğrenmek isteyen hem profesyonellere hem de yeni başlayanlara uygun, sağlam ve elde edilmesi kolay bir spin sunar.

Bu raket, dönüşünü özenle düzenlenmiş kordaj desenlerinden alır. Pure Drive'ın büyük bir kafa boyutuna ve 16×19 kordaj düzenine sahip olması nedeniyle, teller temas halinde tenis topuyla çok fazla sürtünme oluşturarak daha yoğun kordaj desenlerine sahip çoğu raketten daha fazla spin üretmenize yardımcı olur.

Daha fazla spinli benzer bir raket için Babolat Pure Aero'yu düşünün .

Bu Güçlü Bir Tenis Raketidir

Pure Drive serisi muhtemelen en çok yer vuruşlarında ve servislerde kolay gücüyle bilinir. Kontrolü korurken bu seviyede bir güce ulaşmak zordur, ancak Pure Drive bunu en iyi şekilde yapar ve oyuncuların şutu biraz merkezden uzakta olsa bile sert ve isabetli vuruşlar yapmasına olanak tanır.

Pure Aero kadar geniş olmasa da Pure Drive'ın kalın çerçevesi güç konusunda da yardımcı olur. Bu, piyasadaki en ağır raket değildir, dolayısıyla ona sahip olduğu gücü veren şey, mühendislik ve teknolojinin bu kombinasyonudur.

Genel olarak bu, piyasadaki en güçlü raket değil, ancak böyle gelişmiş bir raket için kesinlikle ortalamanın çok üzerinde.

Pure Drive'ın Sağlam Kontrolü ve Hissi Var

Muhtemelen 2021 Pure Drive'ın en iyi güncellemesi, yeni his ve konfor seviyesidir. Babolat Pure Feel teknolojisi, titreşimleri yönetir ve oyuncuya her vuruşta harika bir his verir.

Yeni teknoloji, güçten ödün vermeden darbeyi emmeye yardımcı olur ve hafif aksaklıklarda bile büyük rahatlık sağlar. Bu raketi bu kadar iyi yapan şeylerden biri de bu.

Pure Drive Team veya Lite'ı tercih ederseniz, raket kontrolü daha da rahattır. Doğal olarak, atışlarınızda biraz güç kaybedersiniz, ancak daha fazla kontrol ve daha iyi yol tutuşu elde edersiniz.

Daha da iyi kontrol ve his sağlayan bir tenis raketi için Babolat Pure Strike incelememize bakın .

Pure Drive, Harika Hareket Edebilirliğe ve Kullanıma Sahiptir

Pure Drive 2021, önceki sürümler gibi manevra yapmak kolaydır. Raket gerildiğinde 300 gr. ağırlığındadır. Bunu çerçeve tasarımıyla eşleştirdiğinizde, havayı kesen, sürtünmeyi azaltan ve her vuruşa iyi yanıt veren bir raket elde edersiniz.

Baseline çizgisinde oynamayı tercih edenler, bu raketi hareket ettirmenin ve salınımının kolay olduğunu göreceklerdir. İster topspin ister düz vuruş yapın, yer vuruşları için mükemmeldir. Ayrıca servisinizde harika bir raket kafası hızı ve gücü oluşturabilirsiniz.

Ancak, çoğunlukla nette oynuyorsanız bu raketi önermiyoruz. Geniş çerçeve nedeniyle , volelerde hareket kabiliyetinden biraz ödün veriyorsunuz . Hem baseline çizgisinden hem de filede oynayan bir çiftler oyuncusuysanız, bu raketi seveceksiniz.

Servis ve zemin vuruşlarınıza eklenen güç ve spin, kesinlikle filedeki hareketlilikteki marjinal kaybı telafi ediyor.


Babolat Pure Drive, Tenis Oyuncuları İçin En İyisidir…

Tenis oyununuzu geliştirmek konusunda ciddiyseniz, bu raketi düşünmelisiniz. İster rekabetçi ister eğlence amaçlı bir tenis oyuncusu olun, Babolat Pure Drive, hızla gelişmek isteyen oyuncular için mükemmel bir rakettir .

Diğer raketler yalnızca bir beceri seviyesi için iyi olsa da , Pure Drive, herhangi bir beceri seviyesindeki oyuncuların yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır . Bunun son on yılda en çok satan raketlerden biri olmasının bir nedeni var.

Yine, bu çok yönlü bir tenis raketi olsa da, özellikle zemin vuruşlarında güç ve kontrolün bir kombinasyonunu arayan single oyuncular için en iyisidir. Öncelikle, baseline çizgisinden kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Volelerde iyi performans göstermediğinden değil ama diğer alanlarda o kadar iyi ki burada biraz fedakarlık yapıyor.Babolat Pure Drive'ın Farklı Modelleri

Aşağıdaki tablo, Babolat Pure Drive'ın her modelini karşılaştırmanıza yardımcı olacaktır.


Modeli

Teknik Farklılıklar

Performansta sonuç

Babolat Pure Drive 2021

Yok

Yok

Pure Drive Lite

Ağırlık – 283 gr. 17 gr daha hafif

Daha fazla hareketlilik Daha az güç

Pure Drive 110

Kafa Boyutu – 110 inç kare

Sadece yeni başlayan oyuncular için

Daha az hareketlilik

Daha büyük tatlı nokta

Babolat Pure Drive'ın birkaç farklı modeli vardır. Çoğu oyuncu için 2021 modeli en iyisidir. Biraz ekstra spine ihtiyacınız varsa ve biraz daha az konfordan çekinmiyorsanız, 2018 modeli harika bir seçenektir.

Ancak, yeni başlayanlar için daha hafif veya daha özel bir şey arıyorsanız, Lite ve 110 sürümleri en iyisi olabilir.

 

2021 Pure Drive Tenis Raketi Üzerine Son Düşünceler

En yeni Pure Drive'ı inceledikten sonra, Babolat müşterilerini dinliyor gibi görünüyor. Pure Drive raketleri her zaman bol miktarda güce sahipti, ancak yeni konfor seviyesi onu daha fazla oyuncu için kullanılabilir hale getirecek.

Pure Feel teknolojisi, raketi kolda daha kolay hale getirerek daha fazla oyuncuya bu raketi kullanma şansı verir ve tenisçi dirseğinin önlenmesine yardımcı olur.

Babolat Pure Drive, base line çizgisinden eşsiz bir performans göstererek, yeni eklenen konfor ve his ile mükemmel güç ve zemin vuruşlarında dönüş sağlar.

Babolat Pure Drive'ı almaya karar verirseniz, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Bu, herhangi bir beceri seviyesindeki tenisçi için çok yönlülüğü nedeniyle hala piyasadaki en iyi tenis raketidir.
11 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page