top of page

Babolat Pure Aero İncelemesi: Farklı Modelleri ve Diğer Tenis Raketlerini Karşılaştırın

Rafael Nadal tarafından giderek daha popüler hale getirilen Babolat Pure Aero tenis raketi, dünyanın en çok satan raketlerinden biridir. Hem profesyonel hem de eğlence amaçlı tenisçiler, benzersiz spin ve güç üretme yeteneği nedeniyle Pure Aero'yu severler.

Bu Babolat Pure Aero incelemesinde, bu raketin en son 2019 versiyonunun özelliklerine bakacağız ve artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz. Ayrıca Pure Aero'nun farklı modelleri ve en iyi alternatif raketler hakkında bilgi edineceksiniz, böylece oyununuz için en iyi tenis raketini seçebileceksiniz .

Babolat Pure Aero İncelemesi – 2019 Modeli (en son sürüm)

Babolat Pure Aero Raket Özellikleri

Babolat Pure Aero'nun Artıları ve Eksileri

Pure Aero, Maksimum Spin Oluşturmaya Yardımcı Olur

Pure Aero'nun Bol Gücü Var

Bu Raket Daha Az Kontrole Sahiptir ve Hisseder

 

Pure Aero, Makul Hareketlilik ve Kullanıma Sahiptir

Babolat Pure Aero'yu Seçmeli misiniz?

Babolat Pure Aero Tenis Raketinin Farklı Modelleri

Babolat Pure Aero'ya En İyi Alternatifler

Babolat Pure Aero İncelemesi: Önemli Çıkarımlar

Babolat Pure Aero İncelemesi – 2019 Modeli (en son sürüm)

Babolat Pure Aero incelememizi okumadan önce, bu raketin özelliklerini ve ileri düzey oyuncular için en iyi tenis raketleriyle nasıl karşılaştırıldığını bilmelisiniz.

Not: 2019 modeli, Pure Aero'nun en yeni versiyonudur. Çoğu raket üreticisi, her iki ila üç yılda bir yeni bir versiyon çıkarır.

Babolat Pure Aero Raket Özellikleri

Aşağıda Pure Aero'nun teknik özelliklerini inceleyeceğiz ve tasarımın saha performansını nasıl etkilediğini açıklayacağız.

 • Ağırlık: 300 gr.  | 318 gr. gergin

 • Kafa Boyutu: 100 inç kare

 • Uzunluk: 27 inç

 • Denge: 320 mm

 • Kordaj Deseni: 16 x 19

 

Diğer Babolat raket incelemelerine benzer şekilde  , Pure Aero'nun hafif, sağlam ve kontrol edilmesi kolay olduğunu gördük. En popüler model olan Pure Aero, 300 gram ağırlığındadır. Grafitten yapılmış bu tenis raketi standart 27 inç uzunluğundadır.

Pure Aero'daki raket başlığı 100 inç karedir, bu da onu her beceri seviyesi için harika kılar. Çerçeve tasarımı güç ve hızı birleştirir. Güç için kalın bir tasarıma sahip olan Babolat, maksimum raket kafası hızı ve spin oluşturmak için aerodinamiğe de odaklandı.

Pure Aero'yu en iyi orta seviye tenis raketleri listemizle karşılaştırın  .

Babolat Pure Aero'nun Artıları ve Eksileri

Diğer tenis raketlerine kıyasla nasıl performans gösterdiğine hızlı bir bakış için aşağıdaki Pure Aero tenis raketinin artılarını ve eksilerini görün.

Artıları

 • Mükemmel spin

 • Baselinedan zemin vuruşlarında kolay güç

 • Çoğu beceri seviyesi ve yetenek için harika raket

 • Topspin'i öğrenmek ve maksimize etmek için iyi

 • Filede iyi hareket kabiliyeti ve yol tutuşu

Eksileri

 • Gelişmiş bir raket için mükemmel kontrole sahip değil

 • Diğer raketler volelerde daha iyi denge ve his sağlar

Pure Aero, Maksimum Spin Oluşturmaya Yardımcı Olur

Nadal'ın spin hızının çoğu gücünden ve tekniğinden gelse de, aynı zamanda Babolat Pure Aero'nun tasarımından da geliyor. Aerodinamik şekil ve açık kordaj tasarımı (FSI Spin teknolojisi ile sağlanır) maksimum spin sağlar.

            "Çok fazla güç ve spin ile derin, ağır zemin vuruşları yapmak istiyorsanız, piyasada                       daha iyi bir raket yoktur."

        Güçlü ellerdeyse, Pure Aero, rakibi baselinenın çok gerisine itecek, basellinedan etkili bir şekilde ölümcül spinler yapar. Ağır vuruşçularla eşleştirildiğinde, Pure Aero sadece forehand ve yer vuruşlarında değil, aynı zamanda servis yaparken de gerçeküstü spinler sağlar . 

        Açık kordaj deseni, spin oluşturmak için tüm atışlarınızda topu yakalar. Topa tatlı noktadan vurduğunuzda raket, atışlarınıza zahmetsizce topspin eklemenizi sağlayacaktır.

Nadal, spin ve gücünün çoğunu Pure Aero'nun arkasındaki teknolojiden üretiyor.

Pure Aero'nun Bol Gücü Var

Babolat Pure Aero'nun spin üretmenin yanı sıra yaptığı bir şey varsa, o da güç yaratmaktır. Bu raketler hafif olsa da, geniş çerçeve tasarımı, her beceri seviyesindeki tenisçi için büyük güç sağlar.

Bunun kadar çok spin ve güç yaratabilecek başka bir raket yok. Rakibini büyük vuruşlarla hareket ettirmek isteyen bir kaleciyseniz, bu tam size göre. Pure Aero'nun topun darbesini emme ve belirli bir yönde mancınık tutma yeteneği oldukça şaşırtıcı.

Bunların hepsini iyi hazırlanmış grafit çerçeve ve açık sicim desenleriyle yapmak mümkün. Daha fazla güce sahip ve daha az spin dostu olan bir raket için Babolat Pure Drive incelememize bakın .

Bu Raket Daha Az Kontrole Sahiptir ve Hisseder

Tüm tenis raketleri bir şeyleri feda eder ve Pure Aero'nun hafif bir dalış yaptığı yer burasıdır. Babolat'ın Pure Aero ile yaptığı kadar güç ve spin yaratmak için, raket doğal olarak kontrolünü ve hissini biraz kaybedecekti. Ancak, bu model önceki sürümlerden daha iyi bir his veriyor.

Büyük kafa boyutu (100 inç kare) nedeniyle büyük olan tatlı noktayı kaçırırsanız, çekimleriniz kontrolden çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Ancak haftada birkaç kez tenis oynuyorsanız, bu bir sorun olmayacaktır. Topu dizginlemek için fazla zamanınız olmayacağından, volelerde de bir sorun haline gelebilir .

Daha az güce ve spine sahip ancak daha fazla kontrole sahip bir raket için Babolat Pure Strike incelememize bakın .

Pure Aero, Makul Hareketlilik ve Kullanıma Sahiptir

Pure Aero, büyük çerçeve ve kafa boyutuna rağmen aslında oldukça kolaydır. Hafif ve aerodinamik olduğu için, hem baseline çizgisinden hem de filede oynayan çiftler oyuncuları için iyi bir rakettir.

Çerçeve tasarımı sürtünmeyi azaltarak oyuncunun raketi, yerine daha kolay yerleştirmesine yardımcı olur. 100 inç kare raketlere kadar, bu kullanımı en kolay olanlardan biridir.

 

Babolat Pure Aero'yu Seçmeli misiniz?

Babolat Pure Aero'nun tenis yeteneğinizden en iyi şekilde yararlanmanız için doğru raket olup olmadığına karar vermek için kendinize birkaç soru sormanız gerekir.

 • Çoğunlukla baseline çizgisinden mi oynuyorsunuz?

 • Yer vuruşlarınızda daha fazla spin yapmak ve servis yapmak ister misiniz?

 • Şutlarınızda daha fazla güç ister misiniz?

Üçüne de evet cevabı verdiyseniz, bu tenis raketi sizin için harika bir seçimdir. Yine, güç ve spin için bundan daha iyi bir raket bulamazsınız. Bu raketi seçmemenizin tek nedeni, sadece çiftler oynamanız ve çoğu zaman servis ve vole oynamanızdır.

Esasen, baseline çizgisinden oynamaktan zevk alan oyuncular bu raketten en fazla faydayı sağlamalıdır. Tekler oyuncuları ve çoğu çift oyuncu, bu raketi vuruşlarında ve servislerinde dönüşümsel bulacaktır.

 

Babolat Pure Aero Tenis Raketinin Farklı Modelleri

Aşağıdaki tabloda, farklılıkların açıklamaları ve saha performansının nasıl etkilendiği ile birlikte Babolat Pure Aero'nun her modeli yer almaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çoğu rekabetçi tenis oyuncusu için standart Babolat Pure Aero harika bir seçimdir. Ancak, daha iyi hareket kabiliyetine sahip daha hafif bir raket arıyorsanız, Pure Aero Team veya Lite versiyonunu düşünün.

Pure Aero Plus sürümü, servis ve yer vuruşlarında ek güç arayan orta ila ileri düzey tek oyuncular için harika bir seçenektir.

 

Babolat Pure Aero'ya En İyi Alternatifler

Aşağıda Babolat Pure Aero'ya benzer birkaç tenis raketi bulunmaktadır.

 • Head Extreme – Bu raket, biraz daha az dönüş ve güç ile Pure Aero'dan biraz daha iyi his ve kontrole sahiptir.

 • Wilson Ultra – Başlangıç ​​seviyesinden orta seviyeye kadar oyuncular için hafif, güçlü bir raket için Wilson Ultra harika bir seçenektir.

 • Babolat Pure Drive – Babolat'ın en popüler raketi olan Pure Drive, Pure Aero'dan daha az sıkma ile daha iyi his ve kontrole sahiptir.

Babolat Pure Aero İncelemesi: Önemli Çıkarımlar

Babolat'ın harika tenis raketleri yaptığına şüphe yok. Popülerlikleri son 20 yılda, belki de diğer tüm markalardan daha fazla arttı. Babolat Pure Aero serisi de mükemmel bir raket olduğunu kanıtlıyor. Çok fazla kontrolden ödün vermeden spini ve gücünü artırmak isteyen oyuncular için özel olarak tasarlanmıştır.

Temel oyuncular, bu raketin Nadal gibi daha ağır bir topa (en azından Nadal'a daha yakın) vurmalarına yardımcı olduğunu göreceklerdir . Büyük sunucular, güç ve spin ekleyebileceğiniz için bu raketle yalnızca güçlerini artıracaktır.

Yeni başlayan biriyseniz veya düzenli olarak tenis oynamayı planlamıyorsanız, başlangıç seviyesindeki en iyi tenis raketlerine bakın . Babolat Pure Aero incelememizde, oyunlarını geliştirme konusunda ciddi olanlar için bir oyuncu raketi olduğunu gördük.

Babolat Pure Aero.jpg
nadal-avustralya-da-ucuncu-turda.jfif
bottom of page